Dělá Váš motor zvuky,
který nikdo nikdy neslyšel?

Od toho je tu GetFix, vše vyřešíme za Vás!

p2

Zarezervujte si termín

Pošlete nám informace a my se s Vámi spojíme co nejdříve

Kvalita je zaručena

Naše služby jsou ohodnoceny 4,9/5 již více než 1000 zákazníky

Servisní střediska

Na GetFix.cz máme přes 150 prověřených servisů.

Těsnění hlavy válců

Výměna těsnění patří mezi nejčastější opravy motoru. Spočívá v demontáži hlavy, jejího natlakování, zbroušení a zpětné montáži.

K poškození těsnění může dojít hned několika způsoby. Nejčastější příčinou je přehřátí motoru a neprospívá mu ani vytáčení studeného motoru.

Poškozené hlavové těsnění nedokáže plnit svoji funkci a tedy oddělovat chladicí okruh od mazacího, následkem čehož je pronikání oleje do chladící kapaliny nebo obráceně.

Následovat může být zadrhnutí nebo korodování motoru, či zpomalení průtoku chladící kapaliny okruhem.

Zadření motoru

Pokud motor spotřebuje veškerý olej, případně jeho značnou část, hrozí takzvané zadření motoru. Nejčastěji v tomto kontextu máme na mysli poškození klikového hřídele.

Chceme-li zkontrolovat hladinu oleje v motoru, abychom předešli poškození, můžeme tak provést více způsoby.
První z nich je použít olejovou měrku schovanou pod kapotou auta, druhá a více pohodlná varianta je u novějších aut použít infotainment přímo na palubní desce.

Když nedbáme na pravidelnou kontrolu oleje, hrozí, že k zadření opravdu dojde.
V extrémních případech se může stát, že hřídel prorazí blok motoru, který následně můžete maximálně vyhodit. Nelze ho opravit.

Hledáte kvalitní servis ve vašem okolí? ZDE se dozvíte více

Prasklý blok motoru

Pokud se na motoru nacházejí jen mikrotrhlinky, lze postupovat vcelku jednoduše a to především díky tomu, že se blok motoru nemusí vyndavat z auta ven.

Použít můžeme například těsnění, které se vlije do chladící kapaliny a následkem oxidace se trhlinky “zalepí”.

Při nalezení velkých děr se bohužel neobejdeme bez demontování celého bloku. Následná práce je znatelně náročnější jak časově, tak finančně.

Pokud je dokonce motor v takovém stavu, že nemůže být opraven vůbec, je potřeba celý blok motoru vyměnit (viz VÝMĚNA MOTORU).

Výměna motoru

Další možnost, kterou lze zvážit je výměna celého bloku motoru. Dalo by se říct, že doslova vdechne do Vašeho vozu nový život. Je to přesně tak, jak to zní.

Sežene se “nový” motor z jiného auta a dá se na místo původního. Ač se to na první pohled může zdát jako sci-fi, zkušený technik zvládne vyměnit motor bez problémů.

Pokud výměnu plánujete, můžete se na nás spolehnout, protože kvalita a spokojenost zákazníka jsou naše hlavní priority.

Proč si nechat opravit auto od nás

Pomůžeme řidičům najít kvalitní servis pro váš vůz. Díky naší službě nemusíte volat do nespočetně servisů a hledat ten, který má volné místa. Nejde pouze o nalezení autoservisu ve vaší blízkosti, ale také vám poskytneme veškeré informace, které jsou zapotřebí k dokončení objednávky. 

Na kvalitu je na GetFix kladen důraz. Kvalita poskytovaných služeb je nejdůležitější kritérium, které sledujeme, protože jde právě o vaší bezpečnost. Z toho důvodu musí všichni servisy na GetFix splňovat dané servisní standardy.

Naši servisy provádí opravy motorů, mechanických a automatických převodovek všech značek. Kromě základní údržby, jako je výměna oleje, výměna rozvodů kontrolu podvozku, diagnostiku atd., provádíme i opravy bloků motorů, těsnění hlavy pod válcem, výměny chladiče EGR, výměny motorů.  Hledáte kvalitní servis ve vašem okolí? ZDE se dozvíte více

  Zajímají vás auta? Koukněte na náš blog.

  Oprava motoru

  Důvody k akutní opravy motoru.. Přejít na článek

  Výměna rozvodového řemene

  Co dělat, když praskne rozvodový řemen? Přejít na článek

  Oprava převodovky

  Amatérské opravy se nedoporučují, ačkoli se mohou zdát jako levné řešení. Přejít na článek

  Servis brzd

  Objednejte se pohodlně do jednoho z našich 150 servisů po celé České republice. Využijte voucher s kódem: Leto22 a získejte slevu 250 Kč

  Platí 1. 6. 22 – 30. 9. 22

  Objednejte se nyní

  Výměna oleje

  Objednejte se pohodlně do jednoho z našich 150 servisů po celé České republice. Využijte voucher s kódem: Leto22 a získejte slevu 250 Kč

  Platí 1. 6. 22 – 30. 9. 22

  Objednejte se nyní